• Ahmet Beyler

Ahmet Beyler 5 Yaşında!

Updated: Nov 5, 2018

Hikaye şöyle; Ankara'da Uçan Kaz grubu ile başlayan macera, İstanbul'da Herkes Kırmızı ismiyle evrilerek devam eder, son olarak da grup, isimlerini, birlikteliği ve isimsizliği ifade eden Ahmet Beyler'e çevirirler.


Ekim 2015'te, Ahmet Beyler’in “Hayat nerde” adlı albümleri Pasaj Müzik etiketiyle tüm D&R'larda ve iTunes Store'da yerini aldı.


Ahmet Beyler, kendi söz ve besteleri olan bu parçalarda kah kıvrak belli Osman’ın ardına düşüp düğün dernek geziyorlar, kah Bizanslı veya Afrikalı İstanbullu kardeşlerini yad ediyorlar, kah Fethiye yollarında Jimi Hendrix’in ruhu ve muhabbetinin peşinde koşuyorlar.

2017 itibariyle 5. yıllarını dolduran grup, İstanbul’da iki konserle yıldönümlerini kutladılar.

Bu kadar yıl içinde bir şekilde Ahmet Beyler’le yolu kesişmiş müzisyenleri 14 Ocak’taki Gitar Cafe Konseri’ne davet eden grup, sahneye müzisyen arkadaşlarını çağırarak tüm gelenlere keyifli anlar yaşattılar. Konuklardan biri de Ada Müzik’ten 2. albümünü oluşturan Ezgi Aktan oldu.


18 Ocak’ta Taşra Kabare’de devam eden 5. yıl kutlamalarına da Ahmet Beyler takipçilerinin yanı sıra sinema dünyasından oyuncu ve yönetmenler davetliydi. Bizimkiler dizisinin Ali’si olarak tanıdığımız oyuncu Atılay Uluışık, yapımcı, yönetmen ve oyuncu Nihan Belgin, yönetmen Alpgiray Uğurlu, yönetmen Eylem Kaftan davetliler arasındaydı. Yine Gökçe Pehlivanloğlu’nun çektiği son Ahmet Beyler klibi “İstanbul”un oyuncuları ve Müzik Sepeti web sitesi sahibi gazeteci Oktay Bala, Taşra Kabare’deki konserde Ahmet Beyler’i yalnız bırakmadılar. 5. yılın kutlandığı bu son konserde sahneye katılımlarla yine interaktif ve keyifli bir gece yaşandı.


Ahmet Beyler’in bir sonraki konseri 4 Şubat’ta Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu’nda ve 25 Şubat’ta Hangart’ta gerçekleşecek.


Ahmet Beyler, müzikleriyle dolaşırken bir gün müsaitseniz size de uğramak ister…

0 views
  • Spotify Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon